+86-029-89389766
Acid gras Omega-3

Acid gras Omega-3

Nume produs: Ulei de pește epa dha pudră
Nume latin: ω-3
Suport pentru formule: da
Aplicație: Suplimente alimentare pentru pisici și câini
Avantaj: depozit din SUA, mostre gratuite
Certificat: ISO, HACCP, KOSHER, HALAL, ORGANICE

Descriere

 

Ce sunt acizii grași omega 3?

Ingredientele veterinare naturale omega 3 sunt descrise ca un supliment antiinflamator, fiind promovate ca fiind benefice pentru pielea și blana câinilor, îmbunătățind în același timp mobilitatea prin susținerea articulațiilor rigide și dureroase. Cercetările au arătat că omega-3 pentru câini poate controla inflamația și poate ajuta la vindecarea rănilor, ceea ce îl face important pentru câinii cu răni.


Natural veterinary ingredients omega 3 powder supplier


Tabel de dozare EPA plus DHA pentru câini și pisici

CâineDoza metabolică EPA plus DHA (mg/kg greutate 0,75 )10 kg:Câine adoza reală de suplimentare (mg)20 kg: doza reală de suplimentare pentru câine (mg)30 kg: câine adoza reală de suplimentare(mg)
Boala de inima11564610881475
Boală de rinichi14079013251795
Sănătatea articulațiilor310174529323974
Boală de piele12570011821602
Boli gastrointestinale12570011821602
Aportul adecvat NRC/Aportul recomandat30169284385
Capac de siguranță NRC370208035004743
Doza rezonabilă50 - 75 mg/kg greutate corporală500 - 7501000 - 15001500 - 2250
Pisică
doza metabolică EPA plus DHA (mg/kggreutate0.67 )Pisică de 5 kg: doză de suplimentare reală (mg)Pisică de 7,5 kg: doză de suplimentare reală (mg)Pisică de 10 kg: doza reală de supliment (mg)
Aportul adecvat NRC/Aportul recomandat2.57.39.611.7
Capac de siguranță NRCInvalidInvalidInvalidInvalid
Doza rezonabilă30 - 50 mg/kg greutate corporală150 - 250225 - 375300 - 500


Acizi grași Omega-3 pentru câini

Adăugarea de omega-3 în dieta unui câine poate ajuta la echilibrarea omega-6, la combaterea inflamației și la reducerea riscului de îmbolnăvire.


În comparație cu câini și oameni, efectele suplimentelor cu omega-3 la pisici sunt relativ puțin studiate, dar cercetările până în prezent sugerează că EPA și DHA oferă pisicilor multe dintre aceleași beneficii ca și alte mamifere.


omega-3 to a dog's


Beneficiile acizilor grași Omega 3

  Retină

DHA joacă un rol cheie în dezvoltarea sistemului nervos și a retinei. Mai exact, retina câinelui este mai receptivă la stimularea luminii, iar câinele este mai antrenat.


  Părul din piele

Acizii grași Omega-3 sunt benefici pentru menținerea funcției cognitive la vârstnici. Suplimentarea cu acizi grași esențiali poate ajuta la îmbunătățirea calității pielii și a blanii (cunoscută în mod obișnuit sub numele de blană de frumusețe) la pisici și câini și la reducerea căderii părului. Comportamentul agresiv la câini poate fi legat de omega seric-3 Este asociat un conținut insuficient de acizi grași.


  Sănătatea cardiovasculară

Câinii care consumau suplimente omega-3 au trăit mai mult și au avut o sănătate cardiovasculară mai bună.


Câinii suplimentați cu n-3 acizi grași au înregistrat o supraviețuire semnificativ mai lungă; Suplimentarea cu acizi grași N-3 a redus citokinele inflamatorii și eicosanoidele, a redus pierderea musculară și a avut efecte antiaritmice.


De unde să cumpărați acizi grași omega 3?

Cel mai bun furnizor de acizi grași omega 3, pentru a adăuga acest ingredient de marcă produsului final. E-mail:info@hjagrifeed.com


Vă putem oferi 10-30 grame de mostre gratuite, suntem aici pentru calitatea și reputația produsului și sperăm să vă ajutăm să dezvoltați noi proiecte de produse.


Certificate: ISO, HACCP, KOSHER, HALAL, ORGANICE.


Tag-uri populare: acizi grași omega-3, furnizori, producători, fabrică, personalizat, en-gros, cumpărare, preț, vrac, de vânzare, în stoc, probă gratuită

Contactați furnizorul